Jdi na obsah Jdi na menu
 


Popis operace

23. 6. 2009

Ahoj lidi, takže: já jsem byla na pravé hemistrumectomii. Česky odstranění pravé půlky štítné žlázy. Později se pokusím přidat i fotky, ale teď nebudu mít moc času, páč kvůli hystologii musím i na odstranění druhé půlky, což bude v podstatě to samý, akorát mě bude bolet druhá strana krku. Tak teda den po dni....

1. den:

  • Operace se měla odehrát v Brně ve Fakultní nemocnici v Bohunicích. Operatér: MUDr. Pokorný. Musela jsem na příjem od 7 do 9 hodin. Docela to trvalo, takže na pokoj jsem se dostala kolem půl 12. K obědu jsem dostala instantní polévku a rohlík. Den před operacví až do půlnoci nejsou žádná omezení v jídle ani v pití (mimochodem ve 3. patře pavilonu L, kde se nachází i ORL, je samoobsluha, drogerie, lékarna, knihkupectví, květinářství, butik a kantýna). Takže do večera jsem si vlastně mohla dělat, co jsem chtěla. Prášek na spaní jsem nejdřív nechtěla, ale potom co moje spolubydlící začala řezat prales (za což ale nemohla), jsem si pro prášek šla.

2. den:

  • Od půlnoci: NEJÍST, NEPÍT, NEKOUŘIT. Musela jsem si taky sbalit všechny věci kromě hygienických potřeb a pyžama, až budu po operaci na JIPce. Byla jsem v pořadí třetí, ale na řadu sjem přišla až ve čtvrt na 2. Dostala jsem injekci do ... zadní části mého těla a usnula jsem ještě před tím, než jsme dojeli k výtahu. Odpoledne jsem se probudila na JIPce, ale protože měli málo místa, tak mě dali hned na pokoj. Asi jsem tam na tom byla nejlíp. Na krku jsem měla flašku, do které z rány drénem kapala krev. Tam tomu říkají odborně redon, ze srandy JUPÍK =D Na spaní to bylo dost nepohodlný. Taky jsem ještě měla flexilu. Nevím jak, ale asi vyčerpáním jsem usnula.

3. den:

  • Krk mě bolel o něco míň než 2.den. Včera jsem nic nejedla, tak už jsem měla hlad. Měla jsem dietu č.1, to je taková ne tekutá, ale takový měkčí potraviny, aby se to dobře kousalo, např. veka místo rohlíků a chleba, nebo maso mletý a místo brambor kaše. Dostala jsem nějaký prášky na otok, na bolest a večer i na spaní. Ráno jsem byla na převaze. Po operaci jsem tam měla dost velkej obvaz, teď už jsem dostala menší.

4. den:

  • Bolest zase o něco menší. Dieta pořád č.1. Mohla bych už mít teoreticky 3 (normální), ale jídelníček u 1 se mi líbil víc =D. Když mi do zítřka v redonu přibyde max. 5 ml, tak mi ho sundají =). K jídlu jsem měla normálně č. 3. Další převaz.

5. den:

  • Už to skoro nebolelo. Dieta číslo 3 =))). Redon mi konečně vyndali, převázali krk a mohla jsem si umýt opatrně vlasy. Konečně! =D Prej půjdu za dva dny domů! Jupíííííííííííí!!!!!!!!

6. den

  • Tak zítra prý opravdu půjdu domů, ale jen na dva dny, pak musím na druhou operaci, ale aspoň to, že? Tak jsem se večer trochu začala balit, ale většinu věcí jsem si tam stejně nechala.

7.den

  • Tak na chvíli poslední převaz a jede se domů, ale zase tam musím zpátky, z čehož moc nadšená nejsem.

 

 

Tak druhá operace dopadla taky dobře i histologie je v pořádku. Mám teď 14 dní po operaci a jizva je zhojená, klidná a natírám si ji krémem a sádlem (NESOLENÝM!). Kdybyste měli kdokoli jakýkoli dotaz (týkající se tématu), tak napiště do příspěvků.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Po operaci

(Marta, 28. 3. 2011 19:59)

Jsem po operaci od 9.12.2010 jizva celkem zhojená,ale trápí mě stále chrapot a hluboký
hlas, což přináší někdy i humorné situace, poněvadž si mě v telefonu pletou s mužem.Poradí
mi někdo jak na to. Jinak mohu říci, že to není
vůbec strašný odstranili mi celou št.žlázu, špatně mi nebylo a není spíš naopak přibyla jsem 5 kilo.Zatím jsem na Letroxu 100.Dík

Re: Po operaci

(Marie, 7. 4. 2011 15:27)

Já jsem po operaci od 12.11.2010 a také stále chraptím a nezakřičím si.Chodím na foniatrii,kde mě naučili,jak mám hlas cvičit a houkám.Zatím to ,ale nezabírá.Beru také Letrox100.

Re: Re: Po operaci

(Lenka, 13. 2. 2012 22:13)

Ahoj ,je mi 27 let,v říjnu 2010 jsem byla na operaci šž,která byla odstaněna celá,po operaci jsem měla obrnu obou hlasivek a hrtanu,takže jsem asi 3 měsíce nemluvila a jen se dusila rozhýbala se mi pouze jedna hlasivka,je to už víc než rok a já mám problémy s hlasem,nezakřičím si nezazpívám,mám problémy s dýcháním,mám astma,už si koudně nezasportuji nevyjdu ani patro bez zadýchání,stačí abych se přestala soustředit na jídlo a už se dusím a nesmím zvracet to bych se asi udusila opravdu,takže operace mi opravdu změnila život k horšímu.Před operací jsem byla naprosto zdravý člověk s hlasem jak zvon,sportovně založená a plná života teď se jen bojím,kdy mi zaskočí a už to nerozdýchám a nemluvím ani o tom že jsem 20 kg nabrala.Jedninné pozitivní je že jsem otěhotněla,celkem těhotenství zvládám,ale dýchá se mi opravdu špatně a ani normálně rodit nemůžu,protože bych to neudýchala a intubace se bojím jak čert kříže nerada bych přišla o tu jednu hlasivku,která mi zbyla.takže operaci ani nevím jestli bych už na ní nekdy šla,asi ne,a bude hůř,všechno se bude ve stáří en zhorsovat.

Re: Re: Re: Po operaci

(Marie, 15. 2. 2012 22:43)

Ahoj Leničko,držím ti palce,aby ti hlas naskočil jako mně.Trvalo to asi půl roku,ale mluvím.Nevím jestli pomohla Aloe Vera nebo slivovice,ale zkoušela jsem všechno.Po dnešní kontrole na foniatrii,levá hlasivka má stále obrnu,ale pravá vše dotahuje a já mluvím,někdy s malými problémy,ale mluvím.

Re: Re: Re: Po operaci

(Jira, 8. 11. 2018 23:00)

Dobrý den, kde jste byla na operaci? A jak jste na tom nyní, zlepšilo se to?

Re: Po operaci

(Midu, 12. 4. 2011 21:32)

Taky beru Letrox125 a bohužel jsem taky přibrala 3kg a to jsem teprve necelych 6 tydnu po operaci,mate s tim nektera taky problem,jinak uz se citim celkem dobre a funguju na 100procent.

Re: Re: Po operaci

(Klára, 4. 8. 2011 13:36)

Já jsem 14 měsíců po operaci šž, brali mi ji celou , před operací jsem zhubla na 50kg, teď při Letroxu 125 jsem o 12 kg těžší a to se nepřejídám , večer se snažím nejíst a přesto kila pozvolna lezou nahoru. Začínám z toho být nešťastná !!!

Re: Re: Re: Po operaci

(Verča P., 4. 8. 2011 13:44)

No já v jsem od té doby, co jsem byla na operaci (vlastně už dva roky...) přibrala asi 9 kg a váha dolů též nejde a nemyslím si, že bych se přecpávala a mám pravidelný pohyb... Bavila ses o tom s doktorem??

Re: Re: Re: Re: Po operaci

(Midu, 21. 8. 2011 23:35)

No já jsem z toho už neštastná,také pozvolna přibírám a když jsem se o tom zmínila na kontrole doktorce,tak se mi málem vysmála a že prý to nemůže být lékama,ale že prý se špatně stravuju a nakonec mi doporučila obezitologa,i když jsem jí říkala že to mám až po tej operaci.Dřív mi stačilo trochu více pohybu a vynechat nejake potraviny a za pár tydnů bylo dole co jsem potřebovala a ted se muzu snažit jak chci a nic a kdyz zkouším nějakou dietu tak mi je po pár dnech špatně,že musím přestat,dříve mi to také nevadilo,i když nepatřím mezi nejhubenější,ale tímhle tempem zachvíli budu jako koule :-( Myslím že něco na tom bude když nejsem jediná kdo to na sobě pozoruje.

Re: Re: Re: Re: Re: Po operaci

(Verča P., 22. 8. 2011 7:36)

Přesně tak, kdyby byl člověk sám že... ale když je tolik ženskejch, co s tím má problém, tak nechápu, proč jsou doktoři protivní...

Re: Re: Re: Re: Po operaci

(Klára, 22. 8. 2011 10:29)

Zatím ne , jdu na kontrolní odběry v září, tak jsem zvědavá , co mi řekne. A také mám strašné problémy s bušením srdce, někdy mám pocit , že mi vyskočí! Tak uvidím....

Sitna zlaza

(Marcel , 13. 4. 2013 15:00)

Ahoj, prosim o radu,lecim se ze sitnou zlazou. Beru Letrox50 mam snizenou funkci nebo jak to je.. a cejtim se porad vselijak.Bolime na hrudi,bolime to u hrudniho kose spatne semi dycha cejtim na sobe tres bcas mi je zima. Chci se zeptat, kdo to tak ma jestli to je od Stitne zlazy ... krevni testy naposled byly v norme tak ja nevim je mi 37 let a cejtim se kazdy den na nic jestli mi je z mesice tejden fajn ze sem v norme tak to je moc .. Jinak se omlouvam za chyby nejak me v tuhle chvili netrapej ... odepiste nekdo diky a preji vsem hodne zdravicka.

Re: Sitna zlaza

(Michaela , 14. 4. 2013 19:54)

Berete Letrox na sníženou funkci? Tyto léky se ve většině případů používají k léčbě hyperfunkce (tj. zvýšená funkce).

Re: Re: Stitna zlaza

(Marcel, 14. 4. 2013 20:51)

Tak je to ..zvýšená funkce.. Omlouvam se ..

Re: Re: Sitna zlaza

(Tereza, 11. 9. 2013 19:41)

Není to pravda, já beru Letrox taky a mám sníženou funkci

Re: Re: Sitna zlaza

(Jířa, 8. 11. 2018 22:55)

Ne, ne... já beru Letrox na sníženou funkci také a fakt mi pomáhá od mých ospalých stavů :-)

Re: Sitna zlaza

(Verča P., 15. 4. 2013 6:47)

Ahoj Marceli, je možné, že máš sníženou funkci štítné žlázy, protože Letrox jsou hormony štítné žlázy, které doplňují chybějící hladinu. V některých případech (ne ve většině, jak říká Michaela) se používá i při léčbě zvýšené funkce, ale to byste pravděpodobně musel brát i thyreostatika (Thyrozol nebo Propycyl nejčastěji). Ty příznaky máš až od té doby, co jsi začal brát léky, nebo jsi je měl i před tím? Co ti na to řekl doktor? Z vysoké dávky hormonů tě může bolet na hrudi... (z vlastní zkušenosti, při větší zátěži hrozné bušení srdce...) Že je ti zima, to je od snížené funkce.... Ještě ke kterému doktorovi chodíš?

Dotaz

(Irma, 14. 6. 2014 12:07)

Jak dlouho trvala nemocenská po Vaší operaci??

Re: Dotaz

(Verča P., 14. 6. 2014 18:50)

Dobrý den, mně bylo v té době 15 let, takže jsem nemocenskou nepotřebovala... Ale záleží na tom, co máte za zaměstnání, pokud fyzicky náročnější, tak bude nemocenská rozhodně delší, než pokud jste např. úřednice/ekonomka. Tipuji mezi 2 až 6 týdny?

Re: Dotaz doba trvání prač.nesch.

(Ivana pavelkova, 6. 4. 2017 21:48)

Jsem po operaci stitne žlázy a chci se zeptat po jaké době můžu nastoupit do práce jelikož uklizim a zvedám těžké věci


1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »